CZYSTOŚĆ SILNIKA MA ZNACZENIE…..

Shell_Helix 2017 shell helix 2

SILNIKI  SAMOCHODÓW  PODDAWANE  SĄ EKSTREMALNYM  OBCIĄŻENIOM  PODCZAS  JAZDY. TYLKO W  CIĄGU  1 SEKUNDY  DOCHODZI  DO  PONAD 30 ZAPŁONÓW  MIESZANKI  PALIWOWEJ , A KAŻDY  ZAPŁON GENERUJE  TEMPERATURĘ  PRZEKRACZAJĄCĄ  2000 STOPNI  CELSJUSZA. NAWET PRZY  SPOKOJNEJ  JEŻDZIE  TŁOK  W CYLINDRZE PORUSZA  SIĘ Z PRĘDKOŚCIĄ OKOŁO  100  RAZY NA SEKUNDĘ, A WAŁ KORBOWY OBRACA SIĘ Z PRĘDKOŚCIĄ  KILKU TYSIĘCY OBROTÓW NA MINUTĘ. TAK SKOMPLIKOWANY MECHANIZM WYMAGA OCHRONY NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE , DLATEGO WYBÓR OLEJU SILNIKOWEGO JEST BARDZO WAŻNY.

ZACHĘCAM DO  ZAPOZNANIA SIĘ Z INFORMACJĄ PRASOWĄ  PONIŻEJ.

Silnik samochodowy podczas jazdy poddawany jest ekstremalnym obciążeniom.Tylkow ciągu 1 sekundy dochodzi w nim do ponad 30 zapłonów mieszanki paliwowej, a każdy zapłon generuje temperaturę przekraczającą 2000 stopni Celsjusza.

Ponadto nawet przy spokojnej jeździe, tłok w cylindrze porusza się około 100 razy na sekundę, a wał korbowy obraca się z prędkością kilku tysięcy obrotów na minutę. Ten skomplikowany mechanizm wymaga więc ochrony na najwyższym poziomie i to dlatego wybór oleju silnikowego jest tak ważny.

Skuteczność oleju

Jedną z najważniejszych funkcji, jaką powinien spełniać olej silnikowy, jest usuwanie nagarów i szlamów oraz zapobieganie zatorom, ponieważ wszelkie zanieczyszczenia mają bardzo niekorzystny, a nawet destrukcyjny wpływ na działanie silnika.

Istotną rolę w utrzymaniu „sterylnych” warunków wewnątrz silnika odgrywa czystość środka smarnego. Decyduje o niej głównie jakość bazy olejowej, która stanowi od 75 do 90 procent produktuw zależności od jego formulacji.

Obecnie na rynku dostępne są oleje, w których baza jest produkowana z gazu ziemnego, a nie jak było do tej pory z ropy naftowej.

Opatentowana przez Shell Technologia Shell PurePlus pozwala na wyeliminowanie większości zanieczyszczeń znajdujących się w ropie naftowej, a to pozwala utrzymać najwyższe parametry eksploatacyjne silnika.

Tak więc,a by olej mógł być skuteczny w procesie oczyszczania silnika, powinien nie tylko usuwać osady, ale przede wszystkim nie dopuścić do ich ponownego osadzania się na jego elementach. Tę prewencyjną rolę musi pełnić aż do momentu swojej cyklicznej wymiany.

Produkty Shell Helix Ultra wytwarzane w Technologii Shell PurePlus pomagają zachować optymalną czystość silnika, zbliżoną do fabrycznej, a także doskonałą stabilność lepkości w wysokich temperaturach pracy. Odpowiednie dodatki wspierają zabezpieczenie jednostki napędowej i jej elementów. Przyczyniają się do redukcji procesów osadzania się szlamów, wpływają na neutralizację zagrażających jej kwasów oraz wspomagają ochronę przed korozją.

Rekomendacja od zawodowców

Jakość produktu smarnego nabiera szczególnego znaczenia, gdy mamy do czynienia z pracą silnika samochodowego poddawanego intensywnej eksploatacji, takiej jak np. w taksówkach. Silniki tych pojazdów każdego dnia testowane są w warunkach ruchu miejskiego, jazdy na krótkich odcinkach, przy częstych postojach na światłach i na niskich obrotach. Takie jednostki napędowe wymagają więc wyjątkowej ochrony.

Dają ją oleje syntetyczne Shell Helix Ultra wyprodukowane Technologii Shell Pure Plus, których skuteczność potwierdzili w Teście MPT Taxi 191-91taksówkarze warszawskiej korporacji.

Zdaniem zawodowych kierowców (97%) Shell Helix Ultra to produkt, który można polecić innym użytkownikom aut. Dobrze chroni silnik, co potwierdziło 87% uczestników testu. Ponad połowa z nich zauważyła, że silnik pracuje ciszej, a co trzeci, że silnik ma więcej mocy i mniej szarpie.

Ponadto z ankiet wynika, że jednostki napędowe samochodów zużywały znacznie mniej oleju. Zrealizowany przez zawodowców test, to wsparcie i jednocześnie rekomendacja dla innych kierowców, którzy podejmując decyzję o doborze, czy zmianie oleju silnikowego chcą być pewni, że sięgają po takie produkty, które nie tylko chronią, ale także utrzymują w czystości jednostkę napędową.