CO ROBIĆ PODCZAS KWARANTANNY?! UMYĆ MOTOCYKL!

Przyłączamy się do akcji #IstayInMyGarage ! Zachęcamy Was, by pozostać w domach i zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo. Co można robić podczas kwarantanny? Podpowiadamy – umyć motocykl! Oto krótki przewodnik, jak zadbać o swój sprzęt bez opuszczania domowego podwórka.

Zacznijmy od tego, że motocykla nie wolno oblewać wodą pod dużym strumieniem! Należy także  pamiętać, że niektóre elementy lepiej całkowicie pozostawić suche. Wrażliwy na wodę jest między innymi łańcuch, chłodnica i wloty powietrza. Polewanie motocykla lekkim strumieniem od góry – tak, jakby padał na niego deszcz, nie spowoduje problemów.

PROFESJONALNA CHEMIA

Bardzo ważne jest użycie profesjonalnych środków myjących. Można nimi umyć między innymi silnik oraz felgi. Środek należy rozprowadzić na zabrudzonej powierzchni, zostawić na chwilę, a następnie spłukać.

Polecamy Wam gamę produktów do czyszczenia MUC-OFF, którą znajdziecie w naszym sklepie. Aby zobaczyć rodzaje profesjonalnych środków tej marki – kliknij tutaj.

ŁAŃCUCH

Idealnym produktem do czyszczenia łańcucha będzie specjalny spray, który rozpuści oleisty osad. Szczególnie polecamy MUC-OFF Extreme spray.

Substancję można zostawić na kilka minut, by lepiej wniknęła w brud. Na koniec łańcuch należy wytrzeć suchą szmatką oraz zabezpieczyć smarem.

KONSERWACJA

Mokry motocykl należy wytrzeć ściereczką. Do pielęgnacji kanapy warto użyć środka, który posiada właściwości ochronne przed promieniami UV.

Na sam koniec warto nadać połysk lakierowi oraz elementom plastikowym. Preparat z zawartością silikonu, taki jak MUC-OFF Silicon shine ułatwi kolejne mycie i sprawi, że brud nie będzie przylegał. Nadmiar preparatu należy wytrzeć.

Kliknij tutaj aby zobaczyć więcej środków zabezpieczających.

Jeśli zauważysz rysy, warto też użyć specjalnej pasty, która je zniweluje.

Zobacz film jak motocykl czyszczą profesjonaliści. Powodzenia!

Share this article

You May Also Like