PIERŚCIENIE CENTRUJĄCE – DLACZEGO WARTO JE MIEĆ?

Raz deszcz, raz śnieg, a w międzyczasie piękne słońce, czyli kwiecień pełną parą! To także czas, w którym szczególnie dbamy o nasze samochody, nie zapominając o zmianie opon z zimowych na letnie.

Czy to jednak jedyny element kół o jakim powinniśmy pamiętać?

Ważnym, a niezauważalnym wręcz dodatkiem są pierścienie centrujące. To małe, zazwyczaj plastikowe kółeczka zapobiegające między innymi drganiu kierownicy.

Dla kogo będą potrzebne?

Kupując felgi uniwersalne, musimy liczyć się z niedokładnym dopasowaniem otworu centralnego obręczy do średnicy piasty konkretnej marki. W zależności od modelu przestrzeń ta może wynieść nawet kilka milimetrów (dopuszczalny luz to jedynie 0,1 mm). Konsekwencją braku takiego dopasowania może być między innymi charakterystyczne drganie kierownicy.

Zatem jeśli nie posiadasz oryginalnych felg dobranych specjalnie do Twojego auta, pierścienie mogą okazać się niezbędnym wyposażeniem kół! W naszym sklepie znajdziesz ogromny wybór pierścieni centrujących – dostępnych od ręki, już za kilka złotych, a nasi sprzedawcy dobiorą rozmiar idealny do Twojego pojazdu.

Share this article

You May Also Like