JESIEŃ NA ROWERZE Z GRESMOTO: PUSZCZA KNYSZYŃSKA

Myślisz o aktywnym popołudniu? Wybierz się na rower! Proponujemy sprawdzoną trasę Green Velo do Czarnej Białostockiej przez Supraśl.

To 50-kilometrowy szlak, na którym zatrzymamy się w najciekawszych miejscach regionu Puszczy Knyszyńskiej. Wraz ze zwiedzaniem, wycieczka zajmie nam około 8 godzin. Warto zatem ubrać się w komfortową odzież i zaopatrzyć się w funkcjonalne plecaki oraz bidony na napoje.

W niepewną, jesienną pogodę, z pewnością sprawdzi się bielizna termoaktywna np. marki Brubeck oraz wygodna kurtka chroniąca przed wiatrem lub niespodziewanym deszczem. W Gresmoto, oprócz odzieży motocyklowej, znajdziesz również szeroką gamę stylowych ubrań sportowych marki Yamaha, z którą zapoznasz się tutaj.

Skoro żadna pogoda już nam nie straszna, warto wybrać teraz najwygodniejszy sposób na przetransportowanie telefonu, ubrań na zmianę oraz kanapek na drogę – w końcu zanim dojedziemy na słynną supraślską babkę, upłynie kilka godzin. 😉

Przyda się zatem plecak. Ostrzegamy, kto raz sięgnął po ten marki Thule, nie będzie wyobrażał sobie podróży z innym. Thule zaskoczy Cię lekkością, przemyślanymi przegródkami oraz najwyższą jakością wykonania. Zapoznaj się z bogatą ofertą plecaków THULE tutaj lub zapytaj o ofertę naszego sprzedawcę.

fot. THULE

Gotowi? No to jedziemy!

Zaczynamy od ulicy 42 Pułku Piechoty w Białymstoku. To droga wylotowa na wschód od miasta, prowadząca do Królowego Mostu. Po 16 kilometrach jazdy warto zatrzymać się tutaj na krótki postój. Na turystów czeka między innymi kamienna cerkiew, kaplica oraz piękno otaczających lasów, zachęcających do odpoczynku.

Po przekąszeniu drugiego śniadania, kierujemy się na północ. Szlak poprowadzi nas teraz wzdłuż rzeki Płoski. To nieco ponad 10 kilometrów leśnej trasy w kierunku Supraśla – miejscowości, której mieszkańcom Podlasia z pewnością przedstawiać nie trzeba. Dla poprawności napiszemy jednak, by koniecznie zobaczyć tu Prawosławny Monaster z niezwykłym Muzeum Ikon, zatrzymać się na plaży przy Bulwarach Wiktora Wołkowa oraz zjeść wspomniany ziemniaczany wypiek w nagrodę za pokonanie 28 kilometrów.

Po doładowaniu akumulatorów, polecamy kontynuować podróż trasą Green Velo prowadzącą do Krynek. To kolejny leśny odcinek trasy. Stąd pedałujemy około 18 kilometrów gruntową drogą. Malownicze widoki zapewni nam zalew Czapielówka. Podróż powrotną do Białegostoku możesz kontynuować pociągiem.

Share this article

You May Also Like