BOXY SAMOCHODOWE – KRÓTKI PORADNIK UŻYTKOWANIA

Dobraliśmy już bagażnik i postawiliśmy na konkretny model boxa.

Pierwsza część artykułu tutaj

Pytanie – jak się z nim obchodzić? Ważna jest płynna regulacja montażu i ustawienie parametrów odpowiednich do trasy. Kiedy czeka nas długa podróż, box umieszczamy centralnie (po środku belek) oraz jak najbardziej do tyłu. Jeśli jedziemy jednak krótki odcinek, np. z hotelu na stok narciarski, box ustawiamy bardziej z boku, by ułatwić sobie dostęp do wnętrza.

Kolejną kwestią jest dokładne przymocowanie wszystkich przedmiotów. Nic nie ma prawa się przemieszczać! Na długą trasę nie wkładamy ciężkich przedmiotów jak buty narciarskie. Mogą bowiem wpływać na środek ciężkości i mieć niekorzystny wpływ na hamowanie czy gwałtowne manewry (Szczególnie przy samochodach typu suw, które i tak są już wysokie.)

Minusy?

Bagażniki zewnętrzne mają też swoje wady. Stawiając opór mogą zwiększać hałas podczas jazdy oraz wpływać na zużycie paliwa. Doskonałym wyborem okazuje się marka Thule. Boxy te są bardzo opływowe, dzięki czemu gwarantują nam bezpieczeństwo jazdy oraz mniejsze spalanie. Nie powinniśmy wybierać też więc większego niż potrzebujemy.

Pamiętajmy, że bagażnik z boxem podwyższa nasze auto o kilkadziesiąt centymetrów. Wjazd w nisko zadaszone miejsce grozi wówczas uszkodzeniem nie tylko bagażnika, ale również dachu!

 

UWAGA! Z powodu na ogromną ilość modeli aut dostępnych na rynku, nie zawsze od ręki posiadamy każdy bagażnik. Warto odwiedzić nas zatem wcześniej, by Twoje zamówienie było gotowe jeszcze przed zimowym wyjazdem.

Nasz asortyment zobaczysz w najnowszym odcinku Turbo Podlasie w TVP3 Białystok w czwartek przed Obiektywem. Zapraszamy!

Share this article

You May Also Like