PRZYGOTUJ Z NAMI AUTO DO WIOSNY

W sklepach pojawiły się czekoladowe zające, a w prognozach dwucyfrowe temperatury. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują więc, że zbliża się wiosna!

Co to oznacza dla naszego auta? Należy sprawdzić, czy po zimowej eksploatacji czegoś mu nie brakuje. 😉

Pierwszym krokiem wiosennego przeglądu powinno być dokładne mycie. W naszym sklepie znajdziesz wszystko, co może Ci się przydać – szczotki teleskopowe, myjki oraz specjalistyczną chemię, dzięki której obędzie się bez długiego szorowania.

Kiedy auto zaczyna już błyszczeć, warto zajrzeć pod maskę. Pierwszą czynnością może być kontrola poziomu oleju silnikowego oraz jego uzupełnienie w razie potrzeby. W przypadku płynu chłodzącego oraz hamulcowego warto zwrócić też uwagę na gęstość cieczy, a w razie wątpliwości skonsultować się z mechanikiem.

Sprawdzenia wymagają również wycieraczki. Pióra wielokrotnie mogły przymarzać i być gwałtownie odrywane. Będąc przy przedniej szybie, możemy sobie pozwolić na dolanie letniego płynu do spryskiwaczy.

Teraz czas na wnętrze.

Swój czas powinniśmy poświęcić klimatyzacji, o której istnieniu zapominamy na kilka miesięcy. Specjaliści sugerują, by zimą włączać ją raz w tygodniu na ok. minutę, aby sprężarka mogła uzupełnić smarowanie. Wiosną warto przeprowadzić natomiast dezynfekcję klimatyzacji, by przy początkowym użyciu nie wdychać kurzu bądź pleśni.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej. Oglądaj najnowszy odcinek #TurboPodlasie w czwartek przed Obiektywem w TVP Białystok lub naciśnij tutaj.

Zaparaszamy!

Share this article

You May Also Like