PRZYGOTUJ AUTO NA JESIEŃ Z GRESMOTO: CZĘŚĆ 1

Jak poznać, że jesień czeka za rogiem? Wracasz z pracy i jest już ciemno. Zadbaj więc, by powrót do domu był wygodny i bezpieczny.

Oświetlenie

Na początek proponujemy nowe żarówki. Na rynku jest ich bardzo duży wybór zarówno o różnej barwie światła, wydajności jak i mocy. W przypadku starszych samochodów gdzie często lampy są zmatowiałe lub odbłyśniki wypalone zakup tych mocniejszych może okazać świetną i tańszą alternatywą poprawy widoczności niż wymiana lamp. W Gresmoto znajdziesz żarówki pasujące do przeróżnych modeli aut, a z pomocą sprzedawcy, dobierzesz odpowiednią barwę światła. Pamiętaj również o odpowiednim ustawieniu oświetlenia. Ze względu na pozostałych uczestników ruchu, wypoziomuj lampy tak, aby nie oślepiały mijających Cię kierowców oraz pieszych. Sprawdź też światła przeciwmgielne, by po zmroku oraz w pochmurne dni być doskonale widocznym dla innych.

Widzialność

Co najbardziej uprzykrza nam jazdę jesienią? Oczywiście, deszcz. Niezbędne będą więc dobrze dobrane i skutecznie działające wycieraczki. Tu także możesz na nas liczyć. Oprócz dobrze przylegających gumek, długości piór, warto zwrócić uwagę na mocowania. Współcześni producenci samochodów prześcigają się w „utrudnianiu” życia kierowców i wdrażają swoje indywidualne mocowania przy wycieraczkach.  W naszej firmie pomożemy dobrać te które będą pasowały do Twego auta. Warto przerzucić się już także na zimowy płyn do spryskiwaczy, który nie zamarznie w przypadku zimnej, jesiennej nocy.

Zdradzimy też patent, jak wydłużyć życie Twoich wycieraczek! Jeśli auto nie nocuje w garażu, zaraz po spadku temperatur, dobrym nawykiem będzie zakrywanie szyby specjalną osłoną. Szron, czy śnieg nie dostaje się wówczas do wycieraczek, a co za tym idzie, spada szansa na nagłe oderwanie przymrożonych gumek i uszkodzenie ich. Jeśli natomiast korzystasz z auta sporadycznie warto postawić na wodoodporną plandekę ochronną na cały  samochód.

Wymiana kół i związanych z nimi elementów

O zmianie opon z letnich na zimowe pamięta większość z nas, jednak zapominamy, że to nie jedyny element kół, o którym należy pamiętać. W przypadku wymiany całego koła powinieneś pamiętać, by dobrze je wycentrować oraz dobrać odpowiednie śruby i nakrętki. Brak pierścieni centrujących (jeśli felgi są akcesoryjne a nie oryginalne danej marki) będzie skutkowało drażniącym „biciem” w kierownicy a co za tym idzie szybszym zużywaniem się elementów zawieszenia i mocowania koła. O tym dlaczego warto zaopatrzyć się w pierścienie centrujące przeczytasz tutaj. Z kolei źle dobranie śruby/nakrętki mogą powodować odkręcanie się koła, a o konsekwencjach takiej sytuacji pisać chyba nie trzeba.  Jeśli zależy nam na wyglądzie auta a posiadamy felgi stalowe, warto dokupić też kołpaki, które oprócz efektu wizualnego będą dodatkowo chronić np. przed dostawaniem się błota czy śniegu do felgi.

fot. Lampa.it

Wymiana płynów

Mniej oczywisty od wymiany opon okazuje się pomysł sprawdzenia płynów. Nie każdy kierowca pamięta, że po intensywnym okresie wakacyjno-wyjazdowym, te również mogą być już mniej skuteczne. Sprawdź między innymi olej silnikowy, płyn chłodzący oraz hamulcowy. Wszystkie te czynności poprawią rozruch auta jak i bezpieczeństwo podróżujących.

 

Zobacz też drugą część artykułu, z której dowiesz się jak zadbać o wygląd auta jesienią.

Share this article

You May Also Like