PORADNIK: JAK PRZETRWAĆ UPAŁ NA MOTOCYKLU?

30 kresek na termometrze to w ostatnich dniach podstawowy punkt wakacyjnego programu. Upał daje się we znaki wszystkim, w tym także kierowcom. O ile samochodem z klimatyzacją, w dalszą trasę, udamy się bez zastanowienia, o tyle do podróży na motocyklu, musimy się przygotować. Jak zatem poruszać się na dwóch kółkach w upały, by nie zwariować i bezpiecznie dotrzeć do celu? Łapcie kilka bezcennych porad:
.

PO PIERWSZE: zaplanuj trasę tak, by nie wyruszać w najgorętszym momencie dnia. Około godziny 7 rano temperatura bywa jeszcze całkiem przyjemna. Zastanów się więc, czy nie możesz wystartować wcześnie rano.

.

PO DRUGIE: pij dużo wody – również w trakcie jazdy. Niektóre ubrania motocyklowe wyposażone są w kieszeń na bukłak, dzięki czemu możesz pić z rurki i jednocześnie prowadzić. Warto też zaopatrzyć się w specjalny plecak na wodę.

.

PO TRZECIE: ubierz się bezpiecznie. Jazda na tak zwaną „zdrapkę”, czyli w T-shircie i krótkich spodenkach może spowodować oparzenia, a w przypadku kolizji poważne konsekwencje zdrowotne. Świetnym wyborem na upalne dni będzie kurtka meshowa lub kurtka posiadająca meshowe panele wentylacyjne (z możliwością zapięcia w chłodniejsze dni). Zapewni nam bardzo dobry przepływ powietrza, bez rezygnacji z ochraniaczy. Warto wybrać też przewiewne i lekkie jeansy motocyklowe, krótkie wentylowane rękawiczki i perforowane letnie buty.

Kurtki meshowe

 

PO CZWARTE: zainteresuj się najnowszą technologią. Możesz skupić się na wyborze jasnych odcieni, które lepiej odbijają światło lub zwróć uwagę na modele gęsto perforowane. Te w technologii TFL Cool System sprawiają, że nawet czarna skóra nie nagrzewa się i odbija promienie słoneczne. Ciekawym rozwiązaniem będzie też chłodząca kamizelka marki Shima. Najpierw należy zamoczyć ją w wodzie, wycisnąć, a następnie założyć na odzież termoaktywną. Przyjemny chłód będzie odczuwalny nawet przez 8 godzin!

Wnętrze kamizelki chłodzącej

 

Życzymy dużo cienia i bezpiecznej drogi. Do zobaczenia na trasie!
Share this article

You May Also Like